قوانين و مقررات كار
موتور اشتغالزایی ريپ مي‌زند
سقوط شاخص اشتغال در 3 سال گذشته
در سال 1386، تعداد 289 هزار شغل و در سال 1388، حدود 490 هزار شغل به مشاغل قبلی کشور افزوده شده و در سال 1387، 592 هزار شغل از مشاغل موجود از بین رفته و در 3 ماه نخست سال 1389 نیز 322 هزار شغل دیگر از دست رفته است. منبع ایلنا
+ نوشته شده در  شنبه سی ام مرداد 1389ساعت 20:46  توسط داود حسينخاني  | 

مديرعامل تامين اجتماعي خبر داد:
امكان بازنشستگي مشاغل سخت و زيان آور در بخش دولتي

با اين اصلاح، آن گروه از مشمولين تامين اجتماعي كه در دستگاه هاي دولتي كار مي كنند، امكان بازنشستگي آنان بر اساس ماده 76 قانون تامين اجتماعي و با استفاده از مشاغل سخت و زيان آور امكان پذير شده است.

ایلنا: با اصلاح تبصره يك آيين نامه مشاغل سخت و زيان آور ،رانندگان شاغل در شركت واحد و بخش هاي دولتي كه قبلا نمي توانستند از اين قانون استفاده كنند، امكان بهره مندي و بازنشستگي آنان فراهم شد.

به‌گزارش ايلنا، رحمت اله حافظي مدير عامل تامين اجتماعي با اعلام اين مطلب افزود:با اين اصلاح، آن گروه از مشمولين تامين اجتماعي كه در دستگاه هاي دولتي كار مي كنند، امكان بازنشستگي آنان بر اساس ماده 76 قانون تامين اجتماعي و با استفاده از مشاغل سخت و زيان آور امكان پذير شده است.

وي خاطر نشان كرد: اين آيين نامه توسط كميسيون اجتماعي دولت اصلاح و تصويب شد و در مرحله ابلاغ قرار دارد.


 
+ نوشته شده در  شنبه سی ام مرداد 1389ساعت 20:39  توسط داود حسينخاني  | 

شرکت ملي نفت ايران به منظور اعمال اضافه حقوق عمومي کارکنان در سالهاي 1386 و 1387 مبادرت به صدور دو بخشنامه به شماره‎هاي 8960/2ـ1/28 مورخ 7/4/1386 و ي‎د/60450/ت ه‍.م/402 مورخ 17/4/1387 كرده بود.

اين مسئله موجب رنجش و نارضايتي بخشي از كاركنان اين شركت شده و آنها با طرح دعوي در ديوان عدالت اداري، خواستار برخورداري از مزاياي قانوني خود شدند.

البته شركت ملي نفت نيز در پاسخ به اعتراض آنها عنوان كرده بود كه تصميمات هيأت مديره شرکت ملي نفت ايران در خصوص نحوه پرداخت اضافات عمومي ساليانه کارکنان، پس از تصويب مجمع عمومي و تامين اعتبار لازم‎الاجرايي آن، با صدور مصوبه هيأت مديره شرکت ملي نفت ايران محقق مي‎شود.

هيأت عمومي ديوان عدالت اداري نيز پس از تشكيل جلسه‌اي با حضور رؤسا و مستشاران و دادرسان علي‎البدل شعب ديوان و پس از بحث و بررسي در خصوص اين شكايت، با اكثريت آراء با تاكيد بر اينكه شرکت ملي نفت ايران از جمله دستگاه‎هاي مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت بوده و مكلف به رعايت مفاد قانون فوق مي‌باشد، اعلام كرد كه بخشنامه‎هاي ياد شده خلاف مصرحات قوانين است و به استناد بند 2 ماده 19 و ماد‌ه‌هاي 20 و 42 قانون ديوان عدالت اداري از تاريخ تصويب و صدور ابطال ميشود.

اين رأي هيأت عمومي ديوان عدالت اداري توسط مبشري معاون قضائي ديوان عدالت اداري به شركت ملي نفت ابلاغ شده است.


+ نوشته شده در  شنبه سی ام مرداد 1389ساعت 0:24  توسط داود حسينخاني  | 

سخنگو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه پنجم توسعه مجلس گفت :براساس یکی از بندهای این لایحه که به تصویب اعضای کمیسیون تلفیق رسید.درطول برنامه پنجم حداقل عادی سن بازنشستگی به ۵۰ سال افزایش می یابد وی گفت علاوه بر افزایش حداقل عادی سن بازنشستگی در طول برنامه  به ازای هر  سا ل از  برنامه  یک سال به حداقل سن بازنشستگی افزوده می شود واین به خاطر این است که امید به زندگی افزایش پیدا کرده است منبع روزنامه ارمان ۸۹.۵.۲۸

+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم مرداد 1389ساعت 0:35  توسط داود حسينخاني  | 

 

اعتراض در شرکت واگن‌پارس از کارگران بازنشسته به اعتصاب کارگران کشید

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل از نامه امیر ، دامنه اعتراض‌های کارگری در شرکت‌واگن‌پارس اراک از مشکل مطالبات معوق کارگران بازنشسته به کارگران و نیروهای شاغل در این شرکت در اعتراض به عدم پرداخت حقوق تیر و خردادماه کشید .
به گزارش خبرنگار ما ، کارگران شرکت واگن‌پارس طی دو مرحله اعتصاب و متوقف ساختن کار در هفته گذشته نسبت به عدم پرداخت حقوق تیر و خرداد ماه اعتراض کردند . یکی از کارگران شاغل این شرکت به خبرنگار ما گفت : از حقوق خرداد و تیرماه مجموعاً یکبار ۱۰۰ و باردیگر ۸۰ هزار تومان به پرسنل شاغل اداری و کارگری پرداخت شده که به همین علت در روزهای پنج‌شنبه و چهارشنبه کارگران در سالن ۶۰ و سالن T دست از کارکشیده و خواستار پرداخت مطالبات خود شدند .
وی با اشاره به شایعه تغییر مدیرعامل شرکت و انتخاب یکی از اعضای هیات مدیره ، احمدی ، به جای مدیرعامل کنونی ، رزازی ، گفت : شنیده‌ها حاکی از آن است که مدیرعامل جدید برای حل مشکل واگن‌پارس بحث تعدیل نیرو از ۱۴۰۰ نفر به ۹۰۰ نفر را مطرح کرده است که این موضوع‌نگرانی شدیدی را در کارگران در بحث عدم امنیت شغلی آنان ایجاد کرده است .
” قائم‌مقام شرکت واگن پارس: ۶۰ درصد مطالبات کارگران پرداخت شد ”
مصطفی میری ، قائم‌مقام شرکت‌واگن‌پارس ضمن تایید بخشی از اظهارات کارگران در رابطه با مطالبات حقوق خرداد و تیر ماه به خبرنگار ما گفت : از حقوق خردادماه ۷۵ درصد به موقع پرداخت شده و حقوق تیرماه نیز علی‌الحساب ۸۰ هزارتومان چهارشنبه ۱۳ مردادماه پرداخت شد .
وی با اشاره به این که با تأمین مالی شرکت چهارشنبه گذشته نیز ۶۰ درصد حقوق تیرماه تهیه و به کارگران پرداخت شد افزود : از مطالبات کارگران مربوط به ماههای تیر و خرداد حدود ۵۰ درصد باقی‌مانده که به محض تأمین از تهران به کارگران و نیروهای شاغل در شرکت پرداخت می‌شود وی با بیان این که مبلغ پرداختی از محل وجه مربوط به قرارداد جدید شرکت برای تحویل ۵۰ دستگاه واگن دو محوره به شرکت سمند ریل تأمین گردیده اظهار امیدواری کرد با تأمین مالی از منابع دیگر پرداخت مطالبات حقوق تیر و خرداد کارگران همراه با حقوق مردادماه صورت گیرد وی از بحث تغییر مدیرعامل اظهار بی‌اطلاعی کرد .

+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم مرداد 1389ساعت 0:13  توسط داود حسينخاني  | 

 
 

 

عضو كميسيون اجتماعي مجلس :

هادي مقدسي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» با اشاره به گذشت 6 ماه از سال و پرداخت نكردن معوقات بازنشستگان، اظهار داشت: كميته تحقيق و تفحص از صندوق تأمين اجتماعي در ساختمان اين صندوق ساكن شده است.

وي با اشاره به طرح دوفوريتي مجلس افزود: طرح دوفوريتي مجلس مبتني بر اين بود كه عميق‌تر به موضوع تأمين اجتماعي و مديريت آن پرداخته شود و وزير رفاه و تأمين اجتماعي بايد پاسخگوي ابهامات درون تأمين اجتماعي باشد.

عضو كميسيون اجتماعي مجلس در پاسخ به اين پرسش كه آيا تغييرات زودهنگام در مديريت تأمين اجتماعي ضربه به اين سازمان نمي‌زند، گفت: اگر در انتخاب مديران دقت شود نيازي به تغييرات پي در پي نداريم.

مقدسي در خصوص اساسنامه جديد تأمين اجتماعي خاطرنشان كرد: اساسنامه جديد تأمين اجتماعي مغاير با قوانين تصويب شده در مجلس نيست.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم مرداد 1389ساعت 0:45  توسط داود حسينخاني  | 


 
و زیرکار در خصوص متوقف شدن بازنشستگی پیش از موعد در دستگاههای دولتی گفت قوانین مربوط به باز نشستگی پیش از موعد به دلیل کمبود بودجه متوقف شده شیخ الاسلامی بیان داشت در حال حاضر بازنشسته شدن هر کارمند برای دستگاههای دولتی باز خرید وسنوات به همرا دارد و این کار به دلیل کمبود بودجه متوقف شده وی در خصوص واگذاری سهام عدالت به کارگران گفت  تمامی کارگران مشمول دریافت سهام عدالت می شوند  ومتولی واگذاری سهام وزارت اقتصاد ودارایی می باشدوزارت کار از طریق معاونت اجتماعی اقدام به شناسایی و نام نوسی کارگران متقاضی می نماید منبع ایلنا
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم مرداد 1389ساعت 1:48  توسط داود حسينخاني  | 

به گزار ش مرکز ی دیلی نماینده کارگران شرکت صنایع بنا به درخواست شکایت کارفرما فردا در اداره کار در جلسه کمیته ماده ۲۲ حاضر می شود تا در خصوص وی تصمیم گیری شود واین اولین ازمون برای شیخی مدیر کل کار می باشد  نوروزی نماینده کارگران شرکت صنایع می گوید تنها دلیل شکایت کارفرما واعمال ماده ۲۲ در خصوص اینجانب اطلاع رسانی وضیعت کار گرانی است که حدود ۸ ما است حقوق نگرفته اند

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم مرداد 1389ساعت 0:17  توسط داود حسينخاني  | 

 ماده ۱۳۱ قانون کار: در اجرایی اصل بیست و ششم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع وبهبود وضع اقتصادی کارگران وکارفرمایان که خود متضمن حفظ منافع جامعه باشد کارگران مشمول  قانون کار وکارفرمایان یک حرفه یا صنعت می توانند به تشکیل انجمنهای صنفی مبادرت نمایند. کارگران یک واحد فقط  می توانند یکی از ۳ مورد .شوار اسلامی کار.انجمن صنفی یا نماینده کارگران  را داشته باشند

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم مرداد 1389ساعت 23:27  توسط داود حسينخاني  | 

این جمله را سر حدی زاده وزیر اسبق کار گفت . وی با بیان اینکه در مقطع فعلی که هنوز یارانه ها هدفمند نشده وضع به گونه است که هزینه ها سوار ه وکارگران پیاده  می باشند وی در گفتگو با خبر انلاین اظهار داشت می توانند یارانه ها را بردارند  و قیمت ها را واقعی کنند ولی دستمزد ها را نیز واقعی کنند . وزیر سابق کار گفت خصوصی سازی که از این جیب به ان جیب باشد که خصوصی سازی نیست  سازمان بازنشستگی یا تامین اجتماعی  که خصوصی نیستند اینهابه گونه ای دولتی می باشند
+ نوشته شده در  شنبه بیست و سوم مرداد 1389ساعت 22:19  توسط داود حسينخاني  | 

انسان روزه دار از غیبت کردن تهمت زدن و حرف زدن پشت سر برادر مسلمان خود  از هر دسته و گروهی خود داری می کند  لذا خداوند در قران می فرماید شاید روزه برای انسان فاعل وانجام دهنده تقوا  به می وجود اورد 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم مرداد 1389ساعت 11:37  توسط داود حسينخاني  | 

این عضو هیئت مدیره امکان دراراک در حالی نگران معیشت کارگران است که حقوق ماهیانه کار کنان خانه کارگر را که ۴سال پیش ایشان توسط اعضای هیئت اجرایی مدیرتش را عهدار شدن زیرحداقل شورایعالی کار پرداخت کرده یا درحال حاضر با بعضی از کارگران خود در تعاونی ماشین سازی  باتوجه به اینکه ماهیت کارشان دائمی است قرارداد امضا می کند در حالی که در مصاحبه ای از معضل قراداد ها موقت می گویدو یا  ایشان درمصاحبه دیگر  با روزنامه کاروکارگر در سال ۱۳۸۱ ودر زمان انتخابات شوراها  شهر از دولت می خواهد معضل مسکن کارگران را حل کند اما  حالا  که بعد گذشت چند سال فرماندار  اراک به عنوان نماینده دولت پیشقدم شده وقول داده زمین رایگان در اختیار تعاونی مسکن خانه کارگر قرار دهد تا   بخشی از این مشکل حل بشود چرا ایشان که نگران اینده  کارگران می باشد  با گذشت  ۸ ماه از این قول فرماندار  اقدامی انجام ندادند قضاوت با شما

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم مرداد 1389ساعت 0:25  توسط داود حسينخاني  | 

 

عدم حضور نماینده دولت در جلسه حل مشکل واگن پارس

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل از هفته نامه نامه امیر ، در ادامه وعده‌های مسئولان استانی و کشوری و عدم تعهد به وعده‌های آنان در جهت حل مشکل مالی شرکت واگن‌پارس و پرداخت مطالبات کارگان بازنشسته ، این بار نیز جلسه دوشنبه ۴ مردادماه به یکشنبه ۱۰ مردادماه موکول و بدلیل عدم حضور معاون وزیر ، نماینده دفتر ریاست جمهوری و نماینده تأمین اجتماعی تشکیل جلسه به هفته آینده موکول شد .
لطفی ، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع مجلس ، با اشاره به عدم تشکیل جلسات ۴ و ۱۰ مردادماه بدلیل عدم حضور مسئولان اصلی مرتبط به یکی از سهامداران به خبرنگار ما گفت : جلسه چهارم مردادماه بدون حضور نماینده صندوق بازنشستگی ، یکی از سهامداران جدید شرکت ، نماینده دفتر رئیس دولت و نماینده خصوصی‌سازی در دفتر مدیر عامل شرکت واگن‌پارس تشکیل شد اما بدون هر گونه تصمیم‌گیری بدلیل عدم حضور این مسئولین به یکشنبه ۱۰ مردادماه با حضور استاندار مرکزی ، نماینده سازمان صنایع معادن در استان و معاون وزیر صنایع و دیگر مسئولین که قرار بود در جلسه چهارم مرداد حضور داشته باشند موکول گردید که این بار نیز بدلیل عدم حضور نمایندگان اصلی ، جلسه تنها با حضور نمایندگان کارگران بازنشسته و مدیرعامل شرکت و اینجانب تشکیل و چون تصمیم‌گیریهای بدون نظرات مسئولین مرتبط امکان‌پذیر نبود با تماس تلفنی روغنی ، معاون وزیر صنایع ، مقرر شد تشکیل جلسه بعد بدون حضور نمایندگان وزارت صنایع و معادن و با حضور هدایت ،‌رئیس سازمان گسترش صنایع ، پیگیری شود.
لطفی گفت : وزیر صنایع و معادن با توجه به این که ایران خودرو ، سهامدار اصلی شرکت واگن‌ پارس ، زیر مجموعه سازمان گسترش است به منظور تسریع در حل مشکل واگن‌پارس پیگیری موضوع را به سازمان گسترش محول کرده است .
عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به این که هنوز سازمان گسترش روز خاصی را در هفته آینده برای تشکیل جلسه تعیین نکرده تصریح کرد : آقای هدایت تشکیل جلسه را به در هفته آینده موکول کرده که امیدواریم در این جلسه با حضور سهامداران و نمایندگان و ایران خودرو ، تأمین اجتماعی ، راه‌آهن ، واگن‌پارس و سازمان گسترش هم چنین نمایندگان شورای کارگری و مدیر عامل شرکت بحث مالی شرکت واگن‌پارس حل شده و کل مطالبات کارگران پرداخت شود .

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم مرداد 1389ساعت 0:39  توسط داود حسينخاني  | 

ارائه تسهيلات به موقع و بي منت به متقاضيان


کريمي در سخنان خود با تأکيد بر آنکه نيروي انساني سرمايه واقعي صندوق است بر لزوم آموزش نيروي انساني تأکيد کرد.

ايلنا: همايش سه روزه مديران ستادي و استاني صندوق مهر امام رضا (ع) در استان مازندران برگزار شد.
به گزارش ايلنا، در اين همايش سه روزه که با حضور و سخنراني مديرعامل صندوق آغاز شد، عملکرد کلي صندوق در تمامي بخشها مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
کريمي در سخنان خود با تأکيد بر آنکه نيروي انساني سرمايه واقعي صندوق است بر لزوم آموزش نيروي انساني تأکيد کرد.
وي با مثبت ارزيابي نمودن برگزاري همايش مديران آن را لازمه هماهنگي درون سازماني دانست و ابراز اميدواري کرد اينگونه همايش ها به طور منظم در راستاي پيشبرد اهداف صندوق برگزار گردد.
کريمي با اشاره به ارائه تسهيلات به موقع و بي منت به متقاضيان، نظارت بر ايجاد شغل را از وظايف اصلي صندوق دانست که با اين کارهم چرخه اقتصادي کشور به حرکت در مي آيد و هم از ايجاد معوقات در وصول مطالبات صندوق جلوگيري بعمل مي آيد.
مديرعامل صندوق در ادامه سخنان خود بر لزوم تعامل با مسئولان استاني تأکيد نمود.
او همچنين هماهنگي کامل مديران صندوق در استانها با ستاد را خواستار شد.
اين همايش با برگزاري کارگاه آموزشي براي کارشناسان تهسيلات به کار خود پايان داد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم مرداد 1389ساعت 0:34  توسط داود حسينخاني  | 

بايد پاسخگوي بازماندگان كارگران كشته شده در پتروشيمي بود


وقتي در كوچكرين كارگاه‌هاي جوشكاري نكات ايمني چك مي‌شوند؛ مسوولان چگونه متوجه نشت گاز در بزرگترين مجتمع آمونياك خاورميانه نشدند/پرونده قربانيان انفجار اخير پتروشمي به سرنوشت باب‌نيزو دچار نشود.

ایلنا: يك فعال كارگري مي‌گويد: نبايد اجازه داد كه روند رسيدگي به پرونده كشته شدگان انفجار اخير مجتمع پتروشيمي پرديس به سرنوشت پرونده كارگران قرباني معدن بابت نيزوي كرمان دچار سرگرداني شود.
مازيار گيلاني نژاد در گفت وگو با خبرنگار گروه كارگري ايلنا با يادآوري اينكه اين انفجار تنها يك هفته پس از راه اندازي رسمي مجتمع پتروشيمي پرديس عسلويه روي داده است؛ ‌گفت: اين حادثه تاكنون 5 خانواده را داغدار كرده است.
وي با بيان اينكه كارگران همواره قربانيان حوادث كار بوده هستندگفت: اين درحالي است كه تشكلهاي مستقل و مقتدر كارگري مي‌توانند با اعزام فرستادگاني به كارخانه‌هاي مختلف به ويژه محيط‌هاي كار پرخطر و حادثه خيز ونظارت بر نحوه رعايت شدن نكات ايمني و بهداشتي از بروز چنين فجايايي جلوگيري كنند.
وي با انتقاد از اينكه همواره پس ازوقوع چنين حوادثي در ميان اخبار وگزارش‌ها اظهارنظرهايي در جهت متهم كردن و مقصر جلوه دادن كارگران قرباني مبني به رعايت نكردن نكات ايمني مطرح مي‌شود؛ گفت: اين در حالي است كه كارشناسان در بررسي حوادثي چون انفجار معدن باب نيزوي كرمان وكارخانجات اراك رعايت نشدن استانداردهاي ايمني از سوي بخش خصوصي را دليل بروز چنين حوادثي دانسته است.
گيلاني نژاد با بيان اينكه قربانيان انفجار اخير مجتمع پتروشيمي عسلويه همگي در صحت و سلامت جسمي به انجام وظيفه مشغول بوده اند؛ گفت: چطور مسوولان اين مجتمع متوجه نشت گاز نشده بودند.
وي با بيان اينكه در ساده‌ترين و كوچك‌ترين كارگاه‌هاي صنعتي نيز پيش از جوشكاري از ايمن بودن محيط كار اطمينان حاصل مي‌شودگفت: چطور در مجتمع پرديس كه از آن به‌عنوان بزرگ‌ترين واحد توليد‌كننده آمونياك در خاورميانه نامبرده مي‌شود هيچ كس تا زمان انفجار از نشتي گاز مطلع نمي‌شود.
اين فعال كارگري فلز و مكانيك با بيان اينكه مسببان حادثه اخير بايد هر چه زودتر مشخص شده و مسوولان نيز به وظايف و تعهدات خود در مقابل خانواده قربانيان عمل‌كنند؛ گفت: نبايد اجازه دادكه سرنوشت قربانيان اين حادثه نيز مانند قربانيان معدن باب نيزو در راهروه‌هاي مراجع قضايي دچار سرگرداني شود.

1
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم مرداد 1389ساعت 0:30  توسط داود حسينخاني  | 

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی درطرح جدید بیمه بیکاری که با یک فوریت به تصویب رساندن حداقل یک سال سابقه را برای دریافت بیمه بیکاری ملاک دانستند و به گمان انکه با این کار  تغییری در قانون فعلی انجام داده اند درصورتیکه بیش از ۴ سال است تغییرات مورد نظر نمایندگان در این مورد طی یک تفاهم نامه به شماره ۱۱۸۷۳۹در تاریخ ۱۳۸۴.۱۲.۷ بین سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار صورت گرفته است در ان زمان بعضی از نمایندگان کارگر منجمله این حقیر با دلیل نکته ضعف این تفاهم نامه به اطلاع نمایندگان شهرستان اراک رساندیم و خواستار رفع این مشکل شدیم ودلیل مان این بود در کارهای مثل فضای سبز و کارهای ساختمانی وزیربنایی در فصل سرما حجم کار کمتر می شود وتعدیل نیرو شرکتها وپیمانکاران امری طبیعی به نظر می رسد ودراین موقع است کارگران این بخش می تواند برا ی گذران زندگی از این مزایا استفاده کند تا شرمنده خانواده نشوندولی متاسفانه نمایندگان بجای رفع این مشکل می خواهند انرا بصورت مصوبه در بیاورند 

+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم مرداد 1389ساعت 2:33  توسط داود حسينخاني  | 

..یک عضو شورایی عالی کار گفت طبق هماهنگی به عمل امده با سازمان خصوصی سازی الویت اول توزیع سهام عدالت با کارگران فصلی وساختمانی وطبق برنامه ریز ی انجام شده نوبت بعدی با  کارگران قراردادی ورسمی  میباشد  صالحی از فعالین کارگری گفت کسانی که قبلا برای سهام عدالت ثبت نام کرده اند  مشمول این طرح نمی شوند وی ثبت نام یا بصورت اینترنتی  میباشد یا به صورت دستی  اگر به صورت دستی باشد کارگران باید از طرق ادارات کار استان و یا تشکلهای کارگری شناشایی ومورد تایید  قرارگیرند   منبع ارمان ۸۹.۵.۱۶
+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم مرداد 1389ساعت 0:16  توسط داود حسينخاني  | 

معاون وزیر بازرگانی از آغاز توزیع سبد کالایی با قیمتهای متنوع میان کارمندان دولت از امروز شنبه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی ضیغمی در حاشیه نمایشگاه ضیافت در جمع خبرنگاران گفت: قیمت هر یک از اقلام در سبد کالایی کارمندان دولت، مشخص است، البته این سبد کالایی هم در شبکه کارمندی و هم فرهنگیان عرضه می شود.

معاون وزیر بازرگانی در پاسخ به پرسش مهر افزود: برخی اقلام این سبد کالایی از طریق همکاری مستقیم وزارت بازرگانی و تامین از طریق این وزارتخانه در اختیار شبکه قرار گرفته که شامل سه کالای مشخص برنج، قندوشکر و روغن است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این اقلام، شبکه اتحادیه تعاونی کارمندان دولت اقلام دیگری مثل خرما، پنیر و تن ماهی را اضافه کرده است که در اختیار افراد تحت پوشش قرار می دهد، ضمن اینکه اتحادیه فرهنگیان نیز اقلامی را علاوه بر اقلامی که با همکاری وزارت بازرگانی و شرکت بازرگانی دولتی تامین شده است، به تناسب اعتباراتی که در اختیار دارد، به این سبد کالایی اضافه می کند.

ضیغمی گفت: بر همین اساس، قیمت یک مجموعه مشخص نیست و متفاوت است؛ چراکه اقلام جدیدی اضافه شده است.

به گزارش مهر، کالاهای توزیعی مشتمل بر هفت قلم کالای اساسی مورد نیاز کارکنان دولت است که با قیمتهای یارانه ای و حداقل 25 درصد ارزان تر از نرخ بازار، در یک سبد کلی به قیمت 162 هزار و 800 ریال توزیع می شود.

برنج، روغن و شکر هر کدام سه کیلوگرم به ترتیب به قیمت هر کیلوگرم 6600 ریال، 12 هزار ریال و 9 هزار ریال،‌ پنیر یک کیلوگرم، کنسرو ماهی دو قوطی 180 گرم هر قوطی 9 هزار ریال، ماکارونی دو بسته 700 گرمی (هر بسته پنج هزار ریال)‌ و کره 500 گرمی (26 هزار ریال)‌ توزیع می شود

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم مرداد 1389ساعت 13:41  توسط داود حسينخاني  | 

 

 

 

 

 

 

به گزارش پول‌نيوز، معاون حقوقي، امور مجلس و استان‌هاي وزير صنايع و معادن از ارايه طرح صيانت از صنعت در آينده نزديک به مجلس شوراي اسلامي خبر داد و افزود: با تصويب نهايي اين طرح ديگر هيچ فردي حق تعطيلي واحدهاي صنعتي داراي مشکل را ندارد.

ايرج نديمي افزود: همچنين بر اساس طرح فوق بايد به اين قبيل واحدهاي صنعتي فرصت داده شود که با استمرار توليد مشکلات خود را رفع کنند.
او ادامه داد: در برخي استان‌ها واحدهاي صنعتي که براي راه‌اندازي آن‌ها ده‌ها و صدها ميليارد تومان سرمايه‌گذاري شده به دليل برخي مشکلات، بدهي‌ها و غيره تعطيل مي‌شوند که اين معضل مهم و اساسي موجب هدررفت سرمايه و بيکاري حداقل ده‌ها نفر و بالطبع آن بروز تنگناهاي زياد مي شود.

معاون وزير صنايع همچنين گفت: بايد براي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي مانند مناطق آزاد تجاري و صنعتي حريمي تعريف شود تا برخي مشکلات فعاليت‌شان کاهش يابد و دست‌اندرکاران و فعالان اقتصادي کشور بهتر به ارايه کالاها، توليدات و مبادلات اقتصادي خود در آن‌ها بپردازند.

وي اعلام کرد: با عنايب به لزوم تحقق اين امر، طرح اوليه ايجاد حريم براي نمايشگاه‌هاي بين‌لمللي توسط وزارت صنايع و معادن در دست تهيه است و در آينده نزديک براي بررسي و تصويب به مجلس شوراي اسلامي ارايه مي‌شود.


+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم مرداد 1389ساعت 13:38  توسط داود حسينخاني  | 

سید علی موسوی عضوکمسیون اقتصادی مجلس گفت بهترین را ه حمایت از تولیدکنندگان
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم مرداد 1389ساعت 0:38  توسط داود حسينخاني  | 

 


همان قدر كه حضور دلسوزان واقعي كارگري در كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارگري فرصت تلقي مي‌شود، راه يافتن افراد بي‌اطلاع، مطيع و فرصت طلب براي جامعه كارگري ايران تهديد‌كننده‌است.

ايلنا: رئيس اتحاديه پيشكسوتان جامعه كارگري مي‌گويد: موفقيت يا شكست كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارگري بستگي به افرادي دارد كه در اين مجمع شركت خواهند كرد.
حسن صادقي درگفت‌وگو با خبرنگار ايلنا گفت: درشرايط كنوني تشكيل كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارگري براي جامعه كارگري يك فرصت توام با تهديد محسوب مي‌شود.
وي افزود: ‌همان قدر كه حضور فعالان آگاه و دلسوزان واقعي كارگري در كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارگري فرصت تلقي مي‌شود، راه يافتن افراد بي‌اطلاع، مطيع و فرصت طلب به اين تشكل‌هاي كارگري براي جامعه كارگري ايران تهديد‌كننده است.
رئيس پيشين كانون عالي شوراي اسلامي كاركشور افزود: براي همين بايد منتظر ماند و ديد كه اعضاي مجمع انتخابات كانون عالي شوراي اسلامي كار كشور از ميان اين 2 گروه كدام را انتخاب خواهند كرد.
صادقي با بيان اينكه در چهار سال گذشته ايجاد تشكل‌هاي دست ساز و دولت ساخته‌اي چون كانون بازنشستگان تامين اجتماعي ،كانون عالي شوراي اسلامي كار جديد و مجمع نمايندگان كارگران سراسر كشور ضربات جبران ناپذيري به جامعه كارگري ايران زده‌اند، گفت: اين تشكلها به دليل نداشتن استقلال راي حتي نتوانستند از دستاوردهاي حقوقي تشكل‌هاي مقتدر قبلي نگهداري كنند.
وي افزود: در طول 2 دهه گذشته تشكل‌هاي كارگري چون كانون عالي شوراي اسلامي كار و خانه كارگر توانستند با فراهم كردن زمينه تصويب قوانين حقوقي چون قانون كار، قانون الزام قانون شوراي اسلامي كار، قانون بازنشستگي مشاغل سخت و زيان آور و قانون بازنشستگي ماده 10 نوسازي صنايع خدمات شايسته‌اي به جامعه كارگري داشته باشند.
به گفته صادقي هر چند رويكرد كنوني وزارت كار با رويكرد چهارسال گذشته تفاوت داشته و مثبت به نظر مي‌رسد اما هنوز كارگران از تكرار اقدامات مداخله جويانه چهار سال گذشته معاونت وقت تنظيم و نظارت به روابط كار مي‌ترسند.
وي گفت: با اين حال كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارگري به دليل متفاوت بودن شرايط قانوني نسبت شوراهاي اسلامي كار راحتر تشكيل و سخت‌تر بر چيده مي‌شود و چنانچه اختيارات دولت در رويه گذاري انتخابات انجمن‌هاي صنفي تنها به ثبت و نظارت محدود شده و شامل تاييد صلاحيت نامزد‌ها نمي‌شود.+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم مرداد 1389ساعت 13:37  توسط داود حسينخاني  | 

افزايش 6 درصدي مستمري ها را ما به دولت پيشنهاد داديم


همسان سازي بيشتر از 15 درصد ميانگين حقوق آنان است و با احتساب آن 6 درصدي كه جهت افزايش سال 89 در مصوبه دولت آمده است، بيشتر از 10 درصد مي شود كه چيزي حدود 21 درصد خواهد شد.

ايلنا: وزير رفاه و تامين اجتماعي گفت: هيئت امناي تامين اجتماعي و وزارت رفاه، صندوق تامين اجتماعي را موظف كرده است تا همسان سازي را درباره ميزان افزايش حقوق مستمري بگيران و بازنشستگان ادامه دهد.
به گزارش ايلنا ،صادق محصولي درباره افزايش حقوق مستمري بگيران و بازنشستگان بر اساس ماده 96 قانون تامين اجتماعي اظهار داشت: مجمع يا هيئت امناي صندوق تامين اجتماعي به دولت درصد مورد نظر را پيشنهاد مي دهد و دولت هم با بررسي هاي انجام شده، يك ميزان مشخص را تصويب مي كند.
وي افزايش 6 درصدي حقوق مستمري بگيران و بازنشستگان را مورد موافقت دولت عنوان كرد و افزود: ما به دولت پيشنهاد داده، دولت هم با لحاظ يكسان سازي افزايش حقوق ها رقم افزايش 6 درصدي حقوق مستمري بگيران و بازنشستگان را تصويب كرده است.
وزير رفاه و تامين اجتماعي تصريح كرد: در قانون بودجه سال گذشته براي همسان سازي، دولت مقرركرد 2500 ميليارد تومان به تامين اجتماعي سهام تعلق بگيرد كه اين امر محقق شد اما در بودجه سال 89 همسان سازي به دولت تكليف نشده و در بودجه 89 هم مصوب نشده است. ولي با دريافت بقيه سهام مصوب بودجه سال 88 و جلب نظر مثبت دولت، مقرر شد در سال 89 يارانه همسان سازي به بازنشستگان و مستمري بگيران تامين اجتماعي پرداخت شود.
محصولي در ادامه به همسان سازي ميزان افزايش حقوق مستمري بگيران و بازنشستگان اشاره و خاطر نشان كرد: هيئت امناي تامين اجتماعي و وزارت رفاه، صندوق تامين اجتماعي را موظف كرده است تا همسان سازي را درباره ميزان افزايش حقوق مستمري بگيران و بازنشستگان ادامه دهد كه اين همسان سازي بيشتر از 15 درصد ميانگين حقوق آنان است و با احتساب آن 6 درصدي كه جهت افزايش سال 89 در مصوبه دولت آمده است، بيشتر از 10 درصد مي شود كه چيزي حدود 21 درصد خواهد شد.
وي ادامه داد: پس بنابراين ما سعي كرديم تا منافع بازنشستگان و مستمري بگيران تامين اجتماعي را در نظر بگيريم و برغم اين كه در قانون بودجه سال 89 همسان سازي ادامه نداشته است، ما موفق شديم در اين زمينه نظر دولت را براي اين كه باقي مانده آن سهام اخذ و صرف همسان سازي شود، جلب كنيم.
وزير رفاه و تامين اجتماعي در پايان تاكيد كرد: ما يك تعهد بسيار بزرگي را پذيرفته ايم تا بتوانيم از اين 2500 ميليارد تومان را به پول تبديل كنيم كه كار بسيار مشكل و سختي خواهد بود و اين در جهت افزايش حقوق بازنشستگان و مستمري بگيران تامين اجتماعي است. 
 
+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم مرداد 1389ساعت 13:33  توسط داود حسينخاني  | 

در  قانون فعلي افراد اگر در سن ۵۵ سالگي از كار بر كنار  شوند تا ۶۰ سالگي مي توانند مقرري بيمه بيكاري در يافت كنند  اما در طرحي كه مجلس مصوب نمود  اين سن به ۵۶ سال افزايش يافت ضمن اينكه سوابق بيمه اي افراد مي بايست ۲۵ سال باشد ۲- تا به حال به افراد ي كه  غير ارادي  از كار بر كنار مي شدند  ۵۵درصد  از كل حقوق ومزايا با ۱۰درصد اضافه تر به ازاي داشتن فرد تحت تكفل تا سقف ۴نفر مقرري پرداخت مي شد  ولي در طرح جديد  اين به ميزان ۳۰درصد  حداقل دستمزد براي مجردها و۴۰درصد براي  متاهلين بدونه افراد  تحت تكفل كاهش يافته
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم مرداد 1389ساعت 21:39  توسط داود حسينخاني  | 

در طرحی که مجلس برای توسعه چتر حمایتی برای بیکاران تصویب کرد  شرط مهارت و داشتن شرایط سنی حداقل ۲۵ سال الزامی میباشد دیگر شرایط سرپرستی خانوار  ثبت نام در کاریابی هااست که افراد باید داشته باشند کاهش مدت در پرداخت وسوابق بیمه ای از دیگر شروط است
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم مرداد 1389ساعت 19:55  توسط داود حسينخاني  | 

حکم محصولی توسط محصولی پذیر فت نشد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم مرداد 1389ساعت 19:42  توسط داود حسينخاني  | 

                                                             

سایت حامی دولت رجانیوز مدعی شد: اتحادیه ( ا ) که از بزرگترین اتحادیه های کشور به شمار می رود، بنا بر مستندات و مدارک موجود طی سالیان گذشته و با گردش مالی 450 میلیارد تومانی، بنا بر تصمیمات متخذه در شورای عالی کار و رجوع بازرسان و حسابرسان به حساب های این اتحادیه مشخص شد که بدهی هشت میلیارد و 200 میلیون تومانی به کارگران دارد.

علی‌رغم پیگیری های به عمل آمده و نیاز شدید کارگران سراسر کشور به عوايد چنین رقم هنگفتي، مسئولان اتحادیه از بازگرداندن این پول خودداري مي‌كنند.

جالب اینکه این مسئولان مدعی شفافیت حساب های خود و عرضه آن در حسابرسی های مختلف هستند اما از پاسخ دادن به هشت میلیارد مفقود شده عاجز شده اند.


پ.ن:این  اتحادیه در اراک و استان مرکزی نیز شعبه دارد و آقای « د» سالهاست که رئیس آن است


+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم مرداد 1389ساعت 19:29  توسط داود حسينخاني  | 

مشخص شدن علت بركناري ذبيحي توسط محصولي


ذبيحي در حكمي فريد اجلالي را به سمت معاونت اقتصادي سازمان تامين اجتماعي منصوب كرده است كه اين انتصاب مورد غضب شديد محصولي قرار گرفته است.

ايلنا: علت بركناري علي ذبيحي ،مشاور رييس جمهور و مديرعامل تامين اجتماعي از سمت مدير عاملي اين سازمان مشخص شد.
به گزارش خبرنگارايلنا، ديروز(دوشنبه)ذبيحي در حكمي فريد اجلالي را به سمت معاونت اقتصادي سازمان تامين اجتماعي منصوب كرده است كه اين انتصاب مورد غضب شديد محصولي قرار گرفته است و همين موضوع موجب بركناري ذبيحي شده است.
اجلالي از هواداران رييس جمهور و عضو گروه 72 تن ايران اسلامي است كه پيش از اين با حكم ذبيحي به عنوان رييس سازمان بازنشستگي كشوري منصوب شده بود كه با حكم محصولي از رياست اين سازمان كنار گذاشته شده بود.
اجلالي در حال حاضر معاون پژوهشي زياري رييس دانشگاه پيام نور است.
پايان پيام

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم مرداد 1389ساعت 17:13  توسط داود حسينخاني  | 

 


ایلنا: وزير رفاه و تامين اجتماعي در حكمي رحمت الله حافظي را به عنوان مدير عامل جديد صندوق تامين اجتماعي منصوب كرد.
به گزارش ايلنا ، صادق محصولي دراين حكم با تاكيد بر نقش ويژه صندوق تامين اجتماعي در زمينه سازي پيشرفت عدالت محور خطاب به مديرعامل جديد اين صندوق تاكيد كرده است : بايد با تلاش خالصانه ، برنامه ريزي علمي و تمشيت صحيح اموربا استفاده شايسته از توان علمي و فني مديران و كارشناسان كارآزموده ، مديريت موثر وهوشمندانه منابع و بهره گيري كافي از نظام ارزيابي عملكرد در جهت صيانت جدي از حقوق همه بيمه شدگان و همكاران صندوق آينده اي روشن ، بانشاط و مبتني بر عدالت را براي آحاد جامعه هدف بويژه كارگران زحمتكش رقم زد .
وزير رفاه و تامين اجتماعي همچنين در اين حكم خواستار توجه جدي به تحقق نظام بيمه اي عادلانه ، ارتقاء سطح كمي و كيفي خدمات بويژه در حوزه درمان وسامان دادن ومنضبط كردن فعاليت هاي اقتصادي شده است .
متن حكم صادق محصولي وزير رفاه و تامين اجتماعي به اين شرح است :
بسم الله الرحمن الرحيم
جناب آقاي دكتر رحمت الله حافظي
سلام عليكم
بنا بر پيشنهاد هيات امناء و نظر به سوابق انقلابي و ارزشي وتجارب موفق علمي ومديريتي به موجب اين حكم جنابعالي را به عنوان مدير عامل صندوق تامين اجتماعي منصوب مي نمايم.
اينك كه در دهه چهارم از حيات پربار جمهوري اسلامي يعني دهه پيشرفت و عدالت قرار داريم به موازات شكوفايي و مسئوليت هاي روز افزون انقلاب اسلامي و دولت عدالت محور بر آمده از راي مردم شريف ، آگاه و متعهد ايران لازم است صندوق تامين اجتماعي افزون بر فعاليت هاي پرثمر پيشين ، نقش كارآمدتر و موثرتري را در اين پيشرفت عدالت محور ايفا كرده و از منافع ملي و آرماني نظام ولايي در بالاترين سطح صيانت نمايد.
بر اين اساس انتظار مي رود با تلاش خالصانه و برنامه ريزي علمي و تمشيت صحيح امور و با استفاده شايسته از توان علمي وفني مديران و كارشناسان كارآزموده صندوق و با مديريت موثر و هوشمندانه منابع و بهره گيري كافي از نظام ارزيابي عملكرد در جهت صيانت جدي از حقوق كليه بيمه شدگان و همكاران صندوق، آينده اي روشن ، با نشاط و مبتني برعدالت را براي آحاد جامعه هدف به ويژه كارگران زحمتكش كه همگي ولي نعمت ما هستند رقم زده و ضمن هماهنگي با هيئت مديره محترم در راستاي تحقق نظام بيمه اي عادلانه وارتقاء سطح كمي و كيفي خدمات به ويژه در حوزه درمان وهمچنين سامان دادن و منضبط نمودن فعاليت هاي اقتصادي با جلوگيري از پراكندگي منابع و هدفمندنمودن سرمايه گذاري ها با رعايت منافع حداكثري صندوق كوشا باشيد.
اميد است با اتكال به ذات اقدس پروردگار و تحت توجهات حضرت ولي عصر ( ارواحنا فداه ) ودر سايه همفكري و همدلي كارشناسان و مديران دلسوز صندوق در مسير خدمتگزاري به نظام مقدس جمهوري اسلامي همگام با دولت عدالت گستر و مهرورز در جهت تحقق آرمان هاي رفيع امام راحل عظيم الشان (ره) و مقام معظم رهبري (ادام الله ظله العالي ) مويد و منصور باشيد.
ضمنا بدينوسيله از تلاش هاي مجدانه برادر عزيز جناب آقاي علي ذبيحي در مدت تصدي اين مسئوليت قدرداني مي نمايم.
حافظي پيش از اين مديرعامل سازمان بيمه خدمات درماني بوده و دردولت نهم نيزمسئوليت معاونت توسعه مديريت ومنابع وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي را برعهده داشته است .

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم مرداد 1389ساعت 17:9  توسط داود حسينخاني  | 

با حكم محصولي؛
شد مديرعامل تامين اجتماعي بركنار


حافظي پيش از اين مديرعامل سازمان بيمه خدمات درماني بوده و دردولت نهم نيزمسئوليت معاونت توسعه مديريت ومنابع وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي را برعهده داشته است.

ایلنا: وزير رفاه و تامين اجتماعي در حكمي رحمت الله حافظي را به عنوان مدير عامل جديد صندوق تامين اجتماعي منصوب كرد.
به گزارش ايلنا ، صادق محصولي دراين حكم با تاكيد بر نقش ويژه صندوق تامين اجتماعي در زمينه سازي پيشرفت عدالت محور خطاب به مديرعامل جديد اين صندوق تاكيد كرده است : بايد با تلاش خالصانه ، برنامه ريزي علمي و تمشيت صحيح اموربا استفاده شايسته از توان علمي و فني مديران و كارشناسان كارآزموده ، مديريت موثر وهوشمندانه منابع و بهره گيري كافي از نظام ارزيابي عملكرد در جهت صيانت جدي از حقوق همه بيمه شدگان و همكاران صندوق آينده اي روشن ، بانشاط و مبتني بر عدالت را براي آحاد جامعه هدف بويژه كارگران زحمتكش رقم زد .
وزير رفاه و تامين اجتماعي همچنين در اين حكم خواستار توجه جدي به تحقق نظام بيمه اي عادلانه ، ارتقاء سطح كمي و كيفي خدمات بويژه در حوزه درمان وسامان دادن ومنضبط كردن فعاليت هاي اقتصادي شده است .
متن حكم صادق محصولي وزير رفاه و تامين اجتماعي به اين شرح است :
بسم الله الرحمن الرحيم
جناب آقاي دكتر رحمت الله حافظي
سلام عليكم
بنا بر پيشنهاد هيات امناء و نظر به سوابق انقلابي و ارزشي وتجارب موفق علمي ومديريتي به موجب اين حكم جنابعالي را به عنوان مدير عامل صندوق تامين اجتماعي منصوب مي نمايم.
اينك كه در دهه چهارم از حيات پربار جمهوري اسلامي يعني دهه پيشرفت و عدالت قرار داريم به موازات شكوفايي و مسئوليت هاي روز افزون انقلاب اسلامي و دولت عدالت محور بر آمده از راي مردم شريف ، آگاه و متعهد ايران لازم است صندوق تامين اجتماعي افزون بر فعاليت هاي پرثمر پيشين ، نقش كارآمدتر و موثرتري را در اين پيشرفت عدالت محور ايفا كرده و از منافع ملي و آرماني نظام ولايي در بالاترين سطح صيانت نمايد.
بر اين اساس انتظار مي رود با تلاش خالصانه و برنامه ريزي علمي و تمشيت صحيح امور و با استفاده شايسته از توان علمي وفني مديران و كارشناسان كارآزموده صندوق و با مديريت موثر و هوشمندانه منابع و بهره گيري كافي از نظام ارزيابي عملكرد در جهت صيانت جدي از حقوق كليه بيمه شدگان و همكاران صندوق، آينده اي روشن ، با نشاط و مبتني برعدالت را براي آحاد جامعه هدف به ويژه كارگران زحمتكش كه همگي ولي نعمت ما هستند رقم زده و ضمن هماهنگي با هيئت مديره محترم در راستاي تحقق نظام بيمه اي عادلانه وارتقاء سطح كمي و كيفي خدمات به ويژه در حوزه درمان وهمچنين سامان دادن و منضبط نمودن فعاليت هاي اقتصادي با جلوگيري از پراكندگي منابع و هدفمندنمودن سرمايه گذاري ها با رعايت منافع حداكثري صندوق كوشا باشيد.
اميد است با اتكال به ذات اقدس پروردگار و تحت توجهات حضرت ولي عصر ( ارواحنا فداه ) ودر سايه همفكري و همدلي كارشناسان و مديران دلسوز صندوق در مسير خدمتگزاري به نظام مقدس جمهوري اسلامي همگام با دولت عدالت گستر و مهرورز در جهت تحقق آرمان هاي رفيع امام راحل عظيم الشان (ره) و مقام معظم رهبري (ادام الله ظله العالي ) مويد و منصور باشيد.
ضمنا بدينوسيله از تلاش هاي مجدانه برادر عزيز جناب آقاي علي ذبيحي در مدت تصدي اين مسئوليت قدرداني مي نمايم.
حافظي پيش از اين مديرعامل سازمان بيمه خدمات درماني بوده و دردولت نهم نيزمسئوليت معاونت توسعه مديريت ومنابع وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي را برعهده داشته است .
پايان پيام

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم مرداد 1389ساعت 17:6  توسط داود حسينخاني  | 

سردار نقدی  ریئس بسیج مستضعفین کشور
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه دهم مرداد 1389ساعت 1:7  توسط داود حسينخاني  |